Среда, 03.06.2020, 12:56
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьник

Меню сайта
Категории раздела
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ страниц сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Сочинения на украинском языке » 8 класс

8 КЛАС

8 КЛАС
ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Сатира і гумор у творчому доробку В. Самійленка

Сонячний гумор В. Самійленка відбиває

життєрадісний характер його народу, який навіть

у злиднях не втрачає природного

почуття гумору й надії на краще майбутнє.

І. ФранкоСатира і гумор В. Самійленка були знаменним явищем в історії української літератури кінця XIX — початку XX століття. Поет увібрав у себе прикметну рису українського гумору — його лагідність, доброзичливість, його колючість і нищівність, коли він стосується лихих людей.

Одним з кращих іронічних творів талановитого поета є вірш «Ельдорадо».

У спогадах про В. Самійленка читаємо, що без цього вірша не розпочиналася жодна вечірка діячів культури в кінці XIX століття. Його читали студенти, актори, письменники, поети й сам автор. Твір завоював виключну популярність.

Нікого не міг обминути його початок, де мова йде про якусь далеку щасливу країну, «пишну, вільну й щастям горду». Тут усе для народу, та останній рядок відразу заперечує райдужний опис тієї «щасливої землі».

Воля, правда — то лише слова, за ними автор вбачає тоталітарний самодержавний лад Росії. Привілля в цій країні тільки держимордам; про волю можна говорити в острозі, за правду відчути на своїй спині удари батогів. У тій країні про беззаконні дії говорять тихо, пошепки, за провинність карають бідних, нагороди роздають багатим. Автор наголошує на тому, що в Росії скрізь розбрат: Всі там п'ють самую воду Та горілку та горілку.

Особливого вияву іронія набуває у строфі, де говориться про працелюбність панів, автор підсилює цю думку епітетом «роботящі». У тій країні відсутня свобода слова, цензура «все черкає, все черкає» й не пропускає до друку вільної думки. Якщо ж хтось з письменників надрукує твір, у якому викривається сваволя, його з тріумфом відправлять до Сибіру. Особливий акцент Самійленко робить на проблемі патріотизму. Представники панівного класу не знають рідної мови, культури, а говорять лише французькою. Політика уряду сприяє розпалюванню національної ворожнечі. Населення позбавлене громадянських прав, а в газетах пишуть про щасливе життя. У країні не діє судова система, покарання отримують лише бідні...

Вірш «Ельдорадо» мав кілька варіантів. В одному з них є строфа, де згадуються терористичні дії уряду.

Ідея вірша — засудження царського самодержавства. Цим віршем автор ставить до ганебного стовпа російську монархію.
 


Источник: http://www.ukrlit.vn.ua
Категория: 8 класс | Добавил: X-men (12.10.2010)
Просмотров: 526 | Теги: ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Облако тэгов

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz