Среда, 03.06.2020, 13:46
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьник

Меню сайта
Категории раздела
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ страниц сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Сочинения на украинском языке » 8 класс

8 КЛАС

8 КЛАС
ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Від землі аж до неба (особливості лірики В. Підпалого)

Неси в очах дива і недива,

Хай буде тільки правда в них жива.

В. ПідпалийВолодимир Підпалий... Маловідоме ім'я. Навіть в «Історії української літератури» про нього не пишуть... Водночас виявляється, що він талановитий поет. Палітра його доробку багата. У своїх творах порушує такі питання, як драматичні суперечності життя, кохання, теми добра і зла, любові і ненависті, ролі в життя людини малої Батьківщини. У письменницьких колах про нього говорять: поет камерний, негаласливий. Його вірші лаконічні, сповнені таїни й символічності. Інтелігентна людина XX століття, сповнена тугою За гармонією в усьому суперечливому світі, В. Підпалий розглядає життя як Всесвіт, у якому живуть душа і дух. Його чиста душа рідше бувала на землі, ніж на небі. У цьому сенс — він один з не багатьох поетів епохи шістдесятників. Переконаємося в цьому на прикладі вірша «Запросини», написаному в 1967 році.

Вірш розпочинається пейзажною картиною, тому його можна віднести до пейзажної лірики. Небо прохолодне, на ньому багато хмар. Та природу зігріває золотий човен — місяць «від хмари на хмару, на хмару зі хмари — і на місці». Золотий колір місяця створює атмосферу тепла, комфортності. Образ місяця під впливом народної творчості (у народних піснях, думах часто зустрічається місяць як символ тепла й добра), поезії Т. Шевченка.

Переповнений любов'ю до батьківської хати, В. Підпалий відкриває читачеві таємницю, яку знає лише «він та ніч». Перед нами — хатина, що знаходиться «там, де три гори зійшлися, де три ріки злилися, де три шляхи зав'язалися». Триєдність надає віршеві казковості, тому й сприймається як казка. А в тій хатині — золоті весла, потрібні золотому човну. Ліричний герой переповнений радістю від того, що він побачив золоті весла й золотий човен. Вони для нього орієнтир, тому тепер і ніч не страшна. У цій поезії виявився стиль письменника. Три строфи із шести є своєрідним рефреном, який водночас виконує функції пейзажу. Звуки відсутні, всюди панує тиша. Відчуття самотності зникає, як тільки знайдено «золоті весла». Безнадія також зникає. Щоб там не було, він — ліричний герой — має йти, шукати свій шлях. До подорожі запрошує душа, окрім неї — золоті весла, золотий човен. Зміст таємниці відкривається. Для своєрідного поета найважливіше в житті — зв'язати добро, здоров'я і щастя. І якщо ти зумієш зв'язати цей вузол, значить досяг мети, значить живеш ненавмисне.

Вірш нелегкий для сприйняття, однак справляє приємне враження, відчуття тепла й захищеності.
 


Источник: http://www.ukrlit.vn.ua
Категория: 8 класс | Добавил: Kisa (05.10.2010)
Просмотров: 656 | Теги: ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Облако тэгов

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz