Воскресенье, 07.06.2020, 02:48
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьник

Меню сайта
Категории раздела
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Анализ страниц сайта

Каталог статей

Главная » Статьи » Сочинения на украинском языке » 8 класс

8 КЛАС

8 КЛАС
ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Мої роздуми над віршем В. Сосюри «Сад»

Він не тільки любив свій

рідний край — Україну,

не тільки оспівував його,

він боровся за нього, за його волю,

за його розквіт і могутню велич.

В. БичкоУ Біблії читаємо, що Бог є любов. Хіба можна заперечити цю думку? Безумовно, ні! Любов — основа життя; любов і краса — рушійні сили Всесвіту.

Про любов написано багато глибоко душевних, емоційних віршів. І коли читаєш їх, переконуєшся в тому, що кожен митець у це поняття вкладає свій зміст. Це природно, бо поети-лірики — люди неординарні, унікальні й неповторні.

В українській мові є два поняття: любов і кохання. Кохання, на думку В. Винниченка, приходить несподівано, в один момент і може так само несподівано відійти, а любов — то зовсім інше... Вона... «приходить непомітно, стає господинею і одходить — з муками», а іноді й зі смертю.

В. Сосюра, якого називають українським Єсеніним, теж розділяє поняття «любов» і «кохання». Кохання — ніжні почуття до тієї, яка полонила душу й серце. Пам'ятаєте — так ніхто не кохав, через тисячі літ лиш приходить подібне кохання... А любов? Любов — поняття багатогранне. У поета воно асоціюється з поняттям «патріотизм», себто любов до рідного краю, землі, родини, мови, традицій, культури. Гнівом наповнюється душа поета, коли він згадує історію України (вірш «Сад»). Як кінострічка, пропливають перед очима ті далекі дні, «коли в огні нестримної навали» знищували Україну, «брати брали на штики», «хтось застромляв у серце шило», «кати на струни наші жили тягли із рук». В. Сосюра гнівно засуджує тих, хто «руками власними» собі творив тюрму, продавав свій талант, зраджуючи Україну... Викривальні мотиви поглиблюються образом чорного крука.

Талановитий митець сприймає Україну як сад. Сад, який знищували віками, а ми, українці, забували минуле, тих, хто боронив нашу незалежність, а часом і не пам'ятали, чиї ми діти. Та минув час, говорить поет, і ми «іздригнули», «і зацвіли старі пеньки, і бур'яни травою стали», «наш сад повстав і зашумів». У останній строфі вірша — символічний образ весни. Серце автора переповнюється радістю від думки про майбутнє України.
 


Источник: http://www.ukrlit.vn.ua
Категория: 8 класс | Добавил: Kisa (25.09.2010)
Просмотров: 535 | Теги: ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Облако тэгов

Copyright MyCorp © 2020
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz